5 stycznia 2022

Czy Policja wróci do Leoncina?

Wiele wskazuje na to, że tak. Na ostatniej ubiegłorocznej sesji Rady Gminy Leoncin, Radni przyjęli uchwałę intencyjną w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości stanowiącej własność Gminy Leoncin na rzecz skarbu państwa. Na przekazanej nieruchomości planowane jest powstanie Posterunku Policji.
Jesienią ubr. pojawił się pomysł uruchomienia Posterunku w budynku należącym do Parafii w Leoncinie przy Pl. Kobendzy. Pomysłem zainteresowana była Komenda Stołeczna Policji a same rozmowy dotyczyły ilości etatów. Wójt Gminy Adam Krawczak zabiegał by Posterunek pracował całodobowo a nie jedynie w godz. 8.00-16.00. Jednak na etapie kolejnych rozmów prowadzonych przy wsparciu Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Maz. mł. Insp. Rafała Trzaskomy oraz podinsp. Roberta Bendowskiego Komendanta Komisariatu Policji w Czosnowie pojawiła się możliwość zbudowania Posterunku w Leoncinie. Warunkiem jest przeznaczenie przez Gminę Leoncin nieruchomości pod budynek, który w całości sfinansowany zostanie z środków KSP (łącznie z badaniami geologicznymi i mapą do celów projektowych).
Miejscem powstania nowoczesnego modułowego Posterunku będzie działka pomiędzy apteką a Urzędem Gminy, gdzie jeszcze kilka lat temu stał drewniany budynek Szkoły Podstawowej. Na Posterunku zatrudnionych będzie 8 do 10 policjantów pełniących służby patrolowe. Wydziały dochodzeniowe i kryminalne pozostaną przy Komisariacie w Czosnowie.
Wstępny koszt inwestycji to ok. 2,5 mln zł. Prognozowany termin uruchomienia lipiec 2022 roku.
(fotografia poglądowa)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *