7 czerwca 2022

100 000,00 zł na modernizację oświetlenia drogowego

Mazowiecki Instrument Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu – Mazowsze dla klimatu 2022, to nowy program Samorządu Województwa Mazowieckiego z którego Gminie Leoncin udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 100 000,00 zł na modernizację oświetlenia drogowego.
Dzięki przedsięwzięciu „Modernizacja oświetlenia zewnętrznego na energooszczędne w zakresie istniejącej sieci oświetleniowej w Gminie Leoncin” będzie nie tylko jaśniej, ale i bardziej ekologicznie.
Zadanie polega na modernizacji oświetlenia zewnętrznego na bardziej energooszczędne w zakresie istniejącej sieci oświetleniowej na terenie Gminy Leoncin. Zostaną wymienione wyeksploatowane oprawy sodowe na energooszczędne oprawy LED. Przewidywana ilość opraw do wymiany to ok. 170 szt.
Inwestycja wpłynie pozytywnie na rozwiązanie problemów środowiskowych. Modernizacja oświetlenia ulicznego ma także na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowników dróg, a także rozświetlenie obiektów i przestrzeni gminnej.
Oprawy LED wyróżniają się długotrwałością, dzięki której Gmina będzie mogło zaoszczędzić dodatkowe środki na kosztach konserwacji i wymianie opraw.

Dodaj komentarz