23 listopada 2022

20 tyś. zł. dla OSP Leoncin

Kolejne wsparcie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Leoncinie od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Tym razem 20 tys. zł na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń. Podczas podpisania umowy 18.11.2022 r., obecni byli – wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Anita Czerwińska, poseł Zdzisław Sipiera oraz prezes zarządu WFOŚiGW w Warszawie Marek Ryszka. Gminę reprezentował Jakub Krawczak, wiceprezes i naczelnik OSP Leoncin oraz skarbnik Marek Cybulski. To już kolejna dotacja wspierająca OSP w Leoncinie. Na początku listopada jednostka otrzymała otrzymała 37 100 zł dotacji na zakup agregatu prądotwórczego o mocy minimalnej 100kVA. WFOŚiGW w Warszawie przyznał również 30 tys. zł gminie Leoncin na termomodernizację pomieszczeń operacyjnych budynku OSP w Leoncinie. Inwestycja pozwoli na zmniejszenie emisji CO2 oraz przyniesie oszczędności jednostce.
Wspieranie jednostek OSP z Mazowsza stało się jednym z priorytetów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W tym roku Fundusz zaplanował w swoim budżecie blisko 20 mln zł na programy skierowane do służb ratowniczych, w tym w szczególności do Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dodaj komentarz