27 kwietnia 2023

Akcja Kastracja  2023 – Gmina Leoncin

Celem projektu ZWIERZowa Akcja Kastracja jest zlikwidowanie zjawiska bezdomności zwierząt oraz poprawa jakości utrzymania zwierząt domowych na terenach Gmin wiejskich. Zwierzęta które zostaną zgłoszone do projektu zostaną poddane zabiegowi  kastracji oraz trwałemu znakowaniu poprzez wszczepienie pod skórę mikroczipa w przypadku zwierząt właścicielskich i wprowadzeniu go do bazy Safe Animal. Kotki wolno żyjące poddane zabiegowi znakowane są poprzez nacięcie ucha (podczas trwania narkozy do zabiegu kastracji)

Do Akcji Kastracji mieszkańcy Gminy Leoncin mogą zgłaszać zwierzęta (samice i samców psów i kotów). Jedna osoba (jedno gospodarstwo domowe) może zgłosić jedno zwierzę do zabiegu kastracji. Psy i suki które będą poddawane zabiegowi kastracji muszą być zaszczepione przeciwko wściekliźnie (zaświadczenie o szczepieniu należy dołączyć do wniosku zgłaszającego zwierzę do zabiegu).

Po pozytywnym rozpatrzeniu złożonego wniosku, wnioskodawca otrzyma skierowanie na wykonanie zabiegu kastracji do Gabinetu Weterynaryjnego lek. Wet. Jerzy Ląkwisz, ul. Warszawska 59/1, 05-152 Czosnów.

Wszelkich informacji o Akcji Kastracji udziela pracownik urzędu Gminy w Leoncinie w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku w pokoju nr 20 oraz pod numerem tel. 22-785-66-00 wew. 16.

Nabór wniosków rusza 02.05.2023r. (decyduje zasada kto pierwszy ten lepszy). Wnioski przyjmujemy do wyczerpania środków finansowych.

Dodaj komentarz