13 listopada 2023

Narodowe Święto Niepodległości w Leoncinie: Tradycyjne Obchody i Patriotyczny Koncert

W sobotę 11 listopada, mieszkańcy Gminy Leoncin wzięli udział w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości, upamiętniającego rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku po 123 latach zaborów. Cały kraj uroczyście świętuje ten ważny dzień, a także wiele lokalnych społeczności organizuje specjalne wydarzenia, by uczcić to historyczne wydarzenie.

W kościele w Leoncinie, by uczcić Narodowe Święto Niepodległości, odprawione zostały dwie Msze święte za Ojczyznę pod przewodnictwem proboszcza parafii księdza Arkadiusza Szczepanika. Pierwsza Msza św., z udziałem Pocztów Sztandarowych z OSP w Leoncinie i Wilkowie Polskim oraz uczniów Szkół Podstawowych z Głuska i Leoncina, rozpoczęła się o godzinie 10:00. Po zakończeniu nabożeństwa głos zabrał Wójt Gminy Leoncin Adam Mirosław Krawczak. Uczestnicy Mszy św. mieli również okazję podziwiać przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Głusku.

Po uroczystościach w kościele, zgromadzeni udali się na Plac Kobendzy przed Pomnik Niepodległości. Tam delegacje złożyły kwiaty, a wszyscy razem odśpiewali Hymn Polski, manifestując jedność i szacunek dla Ojczyzny.

Wieczorna Msza św., odprawiona o godzinie 18:00, była również poświęcona Ojczyźnie. Po niej miała miejsce wyjątkowa atrakcja – koncert patriotyczny pt. „Jak długo w sercach naszych”. Wystąpili utalentowani artyści Magdalena Kotarska (sopran), Michał Skiepko (tenor), Joanna Okoń (skrzypce), Tomasz Kirszling (trąbka) i Adrian Gala (fortepian). Całe wydarzenie było hołdem dla 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i zostało sfinansowane przez mieszkańca Gminy Leoncin, pana Tadeusza Ciska.

W ten sposób społeczność Leoncina jednoczy się w duchu patriotyzmu i pamięci, celebrując historię i wartości, które są fundamentem niepodległego państwa. Obchody Narodowego Święta Niepodległości wzbogaciły lokalną społeczność o wspólne przeżycia, skupiając uwagę na ważnych wydarzeniach z historii Polski.

Dodaj komentarz