23 marca 2020

Zalecenia NZOZ w Leoncinie

Do kierowników i właścicieli sklepów, hurtowni, poczty, banku Gminy Leoncin
Z uwagi na epidemię koronawirusa w Polsce zalecamy:
1. Nie noszenie w pracy kolczyków, wisiorków, zegarków, obrączek oraz pierścionków.
2. Posiadanie dwóch kompletów odzieży – sweter, spodnie, bluzka, kurtka. Jeden tzw. brudny pozostaje i słuzy nam tylko w pracy.
3. W miarę możliwości i posiadania, obsługę klientów w rękawiczkach i maskach ochronnych – nawet bawełnianych, wielokrotnego użytku, do prania. Dostępne w sklepach internetowych. Rękawiczki po min. 1 dniu utylizujemy. Jeżeli mamy ich więcej, to zmieniamy częściej.
4. Częste i dokładne mycie dłoni i twarzy wodą z mydłem, a dłoni też płynem odkażającym.
5. Pierwszą czynnością po powrocie do domu niech będzie prysznic całego ciała, łącznie z głową, aby nie przenosić wirusa na nasze rodziny.
6. Pracownicy sklepów, obsługi Urzędu Gminy, poczty, banku, hurtowni są proszeni o unikanie kontaktu z dalszą rodziną, znajomymi. Kontaktujemy się tylko z tymi, z którymi mieszkamy w jednym domu.
7. Do wszystkich sklepów itd. wpuszczajcie po 5 maksymalnie 10 osób, zależnie od warunków lokalowych. Oczekujący niech nie stoją w grupach, a pojedynczo w oddaleniu.

BEZWZGLĘDNIE PROSZĘ UCZULIĆ DZIECI I MŁODZIEŻ O ZAKAZIE KONTAKTÓW ZE SOBĄ – ONI MOGĄ BYĆ TYLKO NOSICIELAMI, INNI BĘDĄ CHOROWAĆ

Dodaj komentarz